Google lanceert ChromeOS 117 met nieuwe designfilosofie
Google lanceert ChromeOS versie 117. Het besturingssysteem voor Chromebooks krijgt enkele belangrijke nieuwigheden mee, waaronder een nieuwe designfilosofie.
Op deze pagina
Google stopt ChromeOS versie 117 in een nieuw jasje. De recentste versie van het besturingssysteem voor Chromebooks volgt de Material You-designtaal. Die nieuwe stijl ligt in lijn met die van Android 12 en werd voor het eerst geïntroduceerd in 2021.
Veranderde instellingen
Gebruikers zullen de veranderingen vooral merken in het menu voor de snelle instellingen. Daar vind je eenvoudiger aanduidbare en leesbare knoppen om instellingen zoals wifi en Bluetooth aan- en uit te zetten. De knoppen waren voordien aan de kleine kant. Ook de donkere modus kan je snel aan- en uitzetten en de instellingen om af te sluiten of opnieuw op te starten zijn naar voren gebracht.
Liking the new menu in ChromeOS 117 (compared to the old design in 116 and earlier). The bonus of now being able to restart, but equally 2 clicks to power off – or am I missing a shortcut? #chromeos #UI #uidesign #chromeos117 #chromebook #materialyou pic.twitter.com/J6uGekCUOT
— MergeDroid (@MergeDroid) September 26, 2023
De taakbalkwidget voor de agenda krijgt een upgrade, en laat je toe om mee te doen aan videovergaderingen. Of de camera en microfoon staan ingeschakeld, kan je aan de hand van nieuwe iconen eenvoudiger zien.
Lief voor de batterij
Voor ondersteunde toestellen voorziet Google Adaptive Charging. Dat is een modus waarbij je kan instellen dat je toestel maar tot 80 procent laadt tot net voor je het uit het stopcontact gaat nemen, waarna de laatste spurt tot honderd procent plaatsvindt. Een slim algoritme helpt bij de timing daarvan. Li-Ion-batterijen slijten het snelst wanneer hun lading boven de 80 procent of onder de 20 procent zit, dus de modus helpt om de batterij in vorm te houden.
Google rolt ChromeOS 117 op dit moment uit voor het grote publiek via het Stable-kanaal.
Michaël Aussems Hoofdredacteur van ITdaily
Michaël Aussems is hoofdredacteur van ITdaily en schrijft sinds 2019 ook voor Schoolit. Hij legt uit waar je op let bij een laptop voor de schoolbank en hoe de wifi van de speelplaats tot in de klas raakt. Wat OpenAI, Google en Microsoft voor scholen in petto hebben, volgt hij van nabij.
Meer in Toestellen
Prowise All-in-One PC combineert tablet en computer voor de klas26 juni 2026
The Rent Company België wordt Easy4u voor digitaal onderwijs17 april 2026
Acer introduceert eerste Chromebooks met MediaTek Kompanio 540 voor het onderwijs22 januari 2026
Lenovo breidt Chromebook-aanbod uit voor leerlingen, docenten en IT-teams21 januari 2026